LQH66SN221M03L
MURATA
MURATA LQH66SN221M03L
image shown is a representation only
LQH66SN221M03L
Description: LQH66SN 220uH 350mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC220U2525 Rutronik No.: IND6065 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
220 µH
Mounting
SMD
Design size
2525 Inch
Current rated
350 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.79 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.3 mm
Width
6.3 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
80 °C
SFR
6.5 MHz