LQH5BPNR47NT0L
MURATA
LQH5BPNR47NT0L
Description: LQH5BPN 0,47uH 4,0A 30% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,47U2020 Rutronik No.: IND19222 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
0.47 µH
Current rated
4000 mA
Tolerance
30 %
Current sat.
7700 mA
R(DC)typ.
0.012 Ohm
R(DC)max.
0.0144 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
5 mm
Width
5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
220 MHz