LQH5BPN3R3NT0L
MURATA
LQH5BPN3R3NT0L
Description: LQH5BPN 3,3uH 3500mA 30% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC3,3U2020 Rutronik No.: IND17732 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
3.3 µH
Design size
2020 Inch
Current rated
3500 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.044 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
40 MHz