LQH5BPN1R5NT0L
MURATA
LQH5BPN1R5NT0L
Description: LQH5BPN 1,5uH 5000mA 30% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,5U2020 Rutronik No.: IND18276 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
1.5 µH
Design size
2020 Inch
Current rated
5000 mA
Tolerance
30 %
R(DC)typ.
0.024 Ohm
R(DC)max.
0.0288 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
5 mm
Width
5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
70 MHz