LQH5BPH1R5NT0L
MURATA
LQH5BPH1R5NT0L
Description: LQH5BPN 1,5uH 3,0A 30% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,5U2020 Rutronik No.: IND20592 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
1.5 µH
Current rated
3000 mA
Tolerance
30 %
Current sat.
5000 mA
R(DC)typ.
0.024 Ohm
R(DC)max.
0.0288 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
70 MHz