LQH5BPH150MT0L
MURATA
LQH5BPH150MT0L
Description: LQH5BPH 15uH 1,2A 20% Supplier: MURATA Matchcode: INDC15U2020 Rutronik No.: IND22103 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Design size
2020 Inch
Current rated
1200 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1600 mA
R(DC)max.
0.187 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
5 mm
Width
5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
18 MHz