LQH55DN222M03L
MURATA
MURATA LQH55DN222M03L
image shown is a representation only
LQH55DN222M03L
Description: LQH55DN 2200uH 100mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2200U2220 Rutronik No.: IND12925 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Inductance
2200 µH
Current rated
100 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
21.5 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
5.7 mm
Width
5 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
80 °C
SFR
1.2 MHz