LQH55DN101M03L
MURATA
MURATA LQH55DN101M03L
image shown is a representation only
LQH55DN101M03L
Description: LQH55DN 100uH 560mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U2220 Rutronik No.: IND6323 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Inductance
100 µH
Current rated
560 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.86 Ohm
Test frequency
0.01 MHz
Length
5.7 mm
Width
5 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
80 °C
SFR
6.5 MHz