LQH44PN2R2MP0L
MURATA
MURATA LQH44PN2R2MP0L
image shown is a representation only
LQH44PN2R2MP0L
Inductance
2.2 µH
Design size
1515 Inch
Current rated
1800 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2500 mA
R(DC)typ.
0.049 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
70 MHz