LQH44PN220MP0L
MURATA
MURATA LQH44PN220MP0L
image shown is a representation only
LQH44PN220MP0L
Inductance
22 µH
Design size
1515 Inch
Current rated
790 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
800 mA
R(DC)typ.
0.37 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
17 MHz