LQH43PN470M26L
MURATA
MURATA LQH43PN470M26L
image shown is a representation only
LQH43PN470M26L
Description: LQH43PN 47uH 470mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC47U1812 Rutronik No.: IND13044 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: LQH43PN Packaging: REEL
Inductance
47 µH
Current rated
520 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
470 mA
R(DC)max.
0.862 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
8 MHz