LQH43PN2R2M26L
MURATA
LQH43PN2R2M26L
Description: LQH43PN 2,2uH 2,3A 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U1812 Rutronik No.: IND19506 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
2500 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2300 mA
R(DC)max.
0.0504 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
45 MHz