LQH43PB6R8M26L
MURATA
LQH43PB6R8M26L
Description: LQH43PB 6,8uH 1200mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC6,8U1812 Rutronik No.: IND18971 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
6.8 µH
Current rated
1400 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1200 mA
R(DC)typ.
0.098 Ohm
R(DC)max.
0.1176 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
30 MHz
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER6R8N
IFDC5050HZER6R8N
Passive Components
  • IFDC 6,8uH 8,7A 30% WWT