LQH43NN100K03K
MURATA
LQH43NN100K03K
Description: LQH43N 10uH 0,4A 10% Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U1812 Rutronik No.: IND21334 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
10 µH
Current rated
400 mA
Tolerance
10 %
R(DC)max.
0.56 Ohm
Test frequency
1 MHz
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
23 MHz