LQH43MN100K03L
MURATA
MURATA LQH43MN100K03L
image shown is a representation only
LQH43MN100K03L
Description: LQH43MN 10uH 400mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U1812 Rutronik No.: IND5856 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
10 µH
Current rated
400 mA
Tolerance
10 %
R(DC)max.
0.56 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
23 MHz