LQH43CN1R0M03L
MURATA
MURATA LQH43CN1R0M03L
image shown is a representation only
LQH43CN1R0M03L
Description: LQH43CN 1,0uH 1080mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U1812 Rutronik No.: IND14303 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
1080 mA
Tolerance
10 %
R(DC)max.
0.08 Ohm
Test frequency
1 MHz
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
23 MHz