LQH43CN101K03L
MURATA
MURATA LQH43CN101K03L
image shown is a representation only
LQH43CN101K03L
Description: LQH43CN 100uH 190mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U1812 Rutronik No.: IND11384 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Mounting
SMD
Design size
1812 Inch
Current rated
190 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
2.2 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
6.8 MHz