LQH3NPZ100MJRL
MURATA
MURATA LQH3NPZ100MJRL
image shown is a representation only
LQH3NPZ100MJRL
Description: LQH3NP 10uH 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND16323 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
10 µH
Current rated
810 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.24 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
1.1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
30 MHz