LQH3NPN221MGRL
MURATA
LQH3NPN221MGRL
Description: LQH3NP 220uH OBSOLETE LTB:29March24 Supplier: MURATA Matchcode: INDC220U20% Rutronik No.: IND18115 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
220 µH
Mounting
SMD
Design size
1212 Inch
Current rated
150 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
120 mA
R(DC)typ.
7.5 Ohm
R(DC)max.
9 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
2 MHz