LQH3NPN151MGR
MURATA
LQH3NPN151MGR
Description: LQH3NP 150uH OBSOLETE LTB:29March24 Supplier: MURATA Matchcode: INDC150U20% Rutronik No.: IND18351 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
150 µH
Current rated
180 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
160 mA
R(DC)typ.
4.9 Ohm
R(DC)max.
5.88 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
3 MHz
Weight
0.034 g
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Obsolete Part
Supplier Last Time Buy: 29.03.2024
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER151M
IFDC5050HZER151M
Passive Components
  • IFDC 150uH 2,15A 20% WWT