LQH3NPN100MGRL
MURATA
LQH3NPN100MGRL
Description: LQH3NP 10uH 570mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND18861 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
10 µH
Current rated
670 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
570 mA
R(DC)typ.
0.28 Ohm
R(DC)max.
0.336 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
20 MHz