LQH32PN150MNCL
MURATA
MURATA LQH32PN150MNCL
image shown is a representation only
LQH32PN150MNCL
Description: LQH32PN 15uH 800mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC15U1210 Rutronik No.: IND16149 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
15 µH
Current rated
800 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
700 mA
R(DC)typ.
0.475 Ohm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
20 MHz