LQH32NH471J23L
MURATA
LQH32NH471J23L
Description: LQH32NH 470uH 40mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC470U1210 Rutronik No.: IND18417 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
470 µH
Current rated
40 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
14.1 Ohm
R(DC)max.
16.92 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5 MHz