LQH32MN1R5K23L
MURATA
MURATA LQH32MN1R5K23L
image shown is a representation only
LQH32MN1R5K23L
Description: LQH32MN 1,5uH 400mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,5U1210 Rutronik No.: IND6024 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
1.5 µH
Current rated
400 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.6 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
100 MHz