LQH32DZ470K53L
MURATA
LQH32DZ470K53L
Description: LQH32DZ 47uH 170mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC47U1210 Rutronik No.: IND20259 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
47 µH
Current rated
170 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
1.69 Ohm
Design
FERRITE
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
1.55 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
15 MHz