LQH32CN6R8M53L
MURATA
MURATA LQH32CN6R8M53L
image shown is a representation only
LQH32CN6R8M53L
Description: LQH32CN 6,8uH 540mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC6,8U1210 Rutronik No.: IND8397 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
6.8 µH
Current rated
540 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.25 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
1.55 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
Series
LQH32CN
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
12 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER6R8N
IFDC5050HZER6R8N
Passive Components
  • IFDC 6,8uH 8,7A 30% WWT