LQH32CN1R0M23L
MURATA
MURATA LQH32CN1R0M23L
image shown is a representation only
LQH32CN1R0M23L
Description: LQH32CN 1uH 800mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U1210 Rutronik No.: IND6099 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
800 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.09 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
150 MHz