LQH32CN101K53L
MURATA
MURATA LQH32CN101K53L
image shown is a representation only
LQH32CN101K53L
Description: LQH32CN 100uH 100mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U1210 Rutronik No.: IND9939 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Mounting
SMD
Design size
1210 Inch
Current rated
100 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
3.5 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
1.55 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
10 MHz