LQH31MN1R0K03L
MURATA
MURATA LQH31MN1R0K03L
image shown is a representation only
LQH31MN1R0K03L
Inductance
1 µH
Current rated
175 mA
Tolerance
10 %
R(DC)typ.
0.49 Ohm
Test frequency
5 MHz
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
100 MHz