LQH31CN2R2M03L
MURATA
MURATA LQH31CN2R2M03L
image shown is a representation only
LQH31CN2R2M03L
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
1206 Inch
Current rated
430 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.41 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
50 MHz