LQH2MPN100MGRL
MURATA
LQH2MPN100MGRL
Description: LQH2HP 10uH 610mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U0806 Rutronik No.: IND21031 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
2016 Inch
Current rated
610 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.88 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
30 MHz