LQG18HN82NJ00D
MURATA
MURATA LQG18HN82NJ00D
image shown is a representation only
LQG18HN82NJ00D
Description: LQG18HN 0,082uH 300mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,082U0603 Rutronik No.: IND12900 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.082 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
350 mA
Tolerance
5 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.85 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
900 MHz