LQG18HN27NJ00D
MURATA
MURATA LQG18HN27NJ00D
image shown is a representation only
LQG18HN27NJ00D
Description: LQG18HN 0,027U 300mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,027U0603 Rutronik No.: IND5061 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Datasheet
Inductance
0.027 µH
Current rated
500 mA
R(DC)max.
0.54 Ohm
Test frequency
100 MHz
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
4000 MHz