LQG18HN12NJ00D
MURATA
MURATA LQG18HN12NJ00D
image shown is a representation only
LQG18HN12NJ00D
Description: LQG18HN 0,012uH 600mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,012U0603 Rutronik No.: IND6982 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.012 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
600 mA
Tolerance
5 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.35 Ohm
Test frequency
100 MHz
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
3000 MHz