LQG15WZ68NJ02D
MURATA
LQG15WZ68NJ02D
Description: LQG15WZ 68nH 160mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,068U0402 Rutronik No.: IND20874 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.068 µH
Current rated
160 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
2 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
CERAMIC
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1100 MHz