LQG15WZ47NJ02D
MURATA
LQG15WZ47NJ02D
Description: LQG15 0,047uH 0,19A 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,047U0402 Rutronik No.: IND21268 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.047 µH
Current rated
190 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
1.6 Ohm
Test frequency
100 MHz
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1300 MHz