LQG15HZ47NJ02D
MURATA
LQG15HZ47NJ02D
Description: LQG15HZ 47nH 300mA MLT 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,047U0402 Rutronik No.: IND20042 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.047 µH
Current rated
300 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.72 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1000 MHz