LQG15HZ27NJ02D
MURATA
LQG15HZ27NJ02D
Description: LQG15HZ 0,027uH 0,35A 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,027U0402 Rutronik No.: IND21261 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.027 µH
Current rated
350 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.46 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1700 MHz