LQG15HS39NJ02D
MURATA
MURATA LQG15HS39NJ02D
image shown is a representation only
LQG15HS39NJ02D
Description: LQG15HS 0,039uH 200mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,039U0402 Rutronik No.: IND12889 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Inductance
0.039 µH
Current rated
300 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.65 Ohm
Test frequency
100 MHz
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1200 MHz