LQG15HS18NH02D
MURATA
LQG15HS18NH02D
Description: LQG15HS 0,018uH 400mA 3% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,018U0402 Rutronik No.: IND19099 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
0.018 µH
Current rated
400 mA
Tolerance
3 %
R(DC)max.
0.36 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
2200 MHz