LQG15HN2N7B02D
MURATA
LQG15HN2N7B02D
Description: LQG15HN 0,0027uH 800mA 0,1n MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,0027U0402 Rutronik No.: IND21967 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
2.7 µH
Current rated
800 mA
Tolerance
0,1nH %
R(DC)max.
0.1 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
6000 MHz