LQG15HN18NH02D
MURATA
LQG15HN18NH02D
Description: LQG15HN 0,015uH 0,35A 3% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,015U0402 Rutronik No.: IND22172 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Inductance
0.015 µH
Current rated
350 mA
Tolerance
3 %
R(DC)max.
0.51 Ohm
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C