LQB18NNR56K10D
MURATA
LQB18NNR56K10D
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.56 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
300 mA
Tolerance
10 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.85 Ohm
Test frequency
25 MHz
Design
FERRITE
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
80 MHz