KRM55L7U2J473JDL1L
KRM55L7U2J473JDL1L
Description:
KC 47nF 630V 5% N750 2220-JL
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC47N2220N750630J NORM2STACK
Rutronik No.:
KKS6095
Unit Pack:
400
MOQ:
400
package:
2220
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
- C(N)
- 47n F
- V(N)
- 630 V
- Case size
- 2220
- Pitch
- J-LEAD mm
- Dielectric
- N750
- Style
- SMD
- Tolerance
- 5%
- Design / type
- 2x2220
- Automotive
- NO
- Packaging
- REEL BLI
- Notes
- HORIZONTAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- Length
- 6.1 mm
- Diameter/width
- 5.1 mm
- Height
- 2.8 mm
- Termination
- NISN
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 12 mm
- Tape pitch
- 8 mm
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Package
- Bendingstrength
- 5 mm