GRT32ER61E226KE13K
MURATA
MURATA GRT32ER61E226KE13K
image shown is a representation only
GRT32ER61E226KE13K
Description: KC 22µF 1210 10% 25V X5R AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC22U1210X5R025KAECQ Rutronik No.: KKA3205 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
22µ F
Case size
1210
Dielectric
X5R
V(N)
25 V
Tolerance
10%
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm