GRT155R71H393KE01D
GRT155R71H393KE01D
Description:
KC 39nF 0402 10% 50V X7R AECQ
Matchcode:
KC39N0402X7R050KAECQ
Rutronik No.:
KKA3054
100000
- C(N)
- 39n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm