GRT155C81E105KE13D
GRT155C81E105KE13D
Description:
KC 1,0µF 0402 10% 25V X6S AECQ
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC1,0U0402X6S025KAECQ
Rutronik No.:
KKA3231
30000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 1µ F
- Case size
- Dielectric
- X6S
- V(N)
- 25 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- ENTERTAINM
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +105 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm