GRT155C81C474KE01D
GRT155C81C474KE01D
Description:
KC 470nF 0402 10% 16V X6S AECQ
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC470N0402X6S016KAECQ
Rutronik No.:
KKA3232
20000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 470n F
- Case size
- Dielectric
- X6S
- V(N)
- 16 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- ENTERTAINM
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +105 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm