GRT1555C1E100JA02D
GRT1555C1E100JA02D
Description:
KC 10pF 0402 5% 25V NP0 AECQ
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC10P0402NP0025JAECQ
Rutronik No.:
KKA1915
130000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 10p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 25 V
- Tolerance
- 5%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm