GRM55DR73A104KW01L
MURATA
MURATA GRM55DR73A104KW01L
image shown is a representation only
GRM55DR73A104KW01L
Description: KC 100nF 2220 10% 1000V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC100N2220X7R1K0K NORM Rutronik No.: KKS1028 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 2220 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
100n F
Case size
2220
V(N)
1000 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
5.7 mm
Diameter/width
5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm
Packaging
REEL BLI
Package
2220
Japan
ABC-Code
B
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1812KKX7RBBB104
CC1812KKX7RBBB104
Passive Components
  • KC 100nF 1812 10% 500V X7R
  • package: 1812
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
SAMWHA
SAMWHA CS4532X7R104K631NRK
CS4532X7R104K631NRK
Passive Components
  • KC 100nF 1812 10% 630V X7R